Telefonumun dokunmatiği şarj ederken neden sağlıklı çalışmıyor?

Açık 1 cevap 1618 görüntülenme altında paylaşıldı Genel

Telefonumun dokunmatiği şarj ederken neden sağlıklı çalışmıyor?

1 cevap

0
Bu sorun genelde şarj aletinin cihazınıza uygun olmamasından kaynaklanmaktadır. Mini usb portonun yaygınlaştığı bugünlerde, insanlar şarj aletlerinin kaç amper elektrik akımı ürettiklerine dikkat etmeksizin kullandıklarından bu tarz problemleri yaşamaktadırlar.

Telefonunuza uygun şarj aleti taktığınızdan emin olun. Şarj edilebilir tüm cihazlar şarj esnasında bataryadan değil, şarj edildikleri üniteden elekrik ihtiyaçlarını karşılarlar. Bu süre zarfında ihtiyacı olan elektrik akımından daha azını verirseniz sorun olarak hissedebileceğiniz en belirgin özellik dokunmatik ekranın sağlıklı çalışmaması, wi-fi’nin iyi çekmemesi, sesin az / bozuk çıkması ve şarj süresinin uzun , şarj dayanıklılığının kısa sürmesi en çok rastlanan sorunlar olarak boy gösterir. Hatta bir çok ürünün üreticisi şarj esnasında cihazın kullanılmamasını tavsiye eder.

Uygun şarj aleti taktığınızdan nasıl emin olacaksınız?

Cihazınınız pilinin kaç amper olduğunu ve şarj aletinin kaç amper şarj ettiği üzerinde yazılıdır. Uygun voltaj veren orjinal şarj aletinin ürünün servisinden tedarik edebilirsiniz. Araç şarj aletlerinin orjinali pek bulunabilir birşey olmadığından en azından satın alırken cihazınızın ihtiyacına uygun elektrik ürettiğinden emin olun. Düşük ya da yüksek akım üreten şarj aleti cihazınıza zarar verebilir.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Arkadaşlarından yardım iste!

Soru Sor


3,753 soru

4,189 cevap

1,782 yorum

3,107 kullanıcı