fotoğraf çektikten sonra ters çevriliyor

Açık 17 cevap 120005 görüntülenme altında paylaşıldı Samsung Android

samsung galaxy gt ı8150 markalı telefon kullanıyorum ama iki gündür fotoğraf çektikten sonra fotoğrafı ters çevirerek kaydediyor. ayarlarım tamam. herhangi bir ayar hatası yok. hatta fabrika ayarlarını da geri yükleyerek tekrar denedim ve yine aynı şey oluyor...

17 Cevaplar

0
Merhaba sorun hareket sensörünün kalibrasyonu ile alakalı. Düzeltmek için aşağıdaki adımları izleyin.

Arama ekranında *#0*# yazın karşınıza çıkan ekranda sensör tuşuna basın ve IMAGETEST i çalıştırın.

Telefonu düz tuttuğunuzda resim olması gerektğinden farklı mı gösteriyor? Eğer farklılık varsa geri ekranı ile bu ekrandan çıkış sağlayın aşağıdaki adımları uygulayın.

Ayarlar > Hareket >  Hassaslık Ayarları >  Jiroskop kalibrasyonu.

Telefonu düz  bir yere koyun yerin düz olduğundan emin olun. Mümkünse telefonu koyduğunuz yerin düzgün olduğunu bir su terazisi kullanarak test edin.  ve kalibre et düğmesine basın. Sorununuz çözülmüş olacaktır.

 

Yukarıdaki Jiroskop kalibrasyon ayarı telefon modelinize göre farklılık gösterebilir. Eğer hareket diye bir seçimin içinde yoksa ekran ayarları sekmesinin içinde bulunabilir.
0
ben galaxy ace s5830i kullanıyorum benim telefon fotoğraf çekince galeride fotolar yan dönüyor düzeltmek için ne yapabilirim
0
Ayarlar  - Ekran kısımına gir. Telefonu düz bir zemine koy ve kalibrasyon yap.
0
Merhaba note 3 kullanıyorum fakat ön kamera çekip fotoğraf ters kaybediyor nasıl düzeltebilirim? Şimdilik kolay gelsin.
0
merhaba kamera içerisindeki ayarlar seçeneğinden "ters dönmüş olarak kaydedin" seçeneğini kapalı duruma getirdikten sonra tekrar dener misiniz?
0
Merhaba eslacin. Kamera ayarları daha önce yaptım. Fakat açık yapınca ters dönmüyor kapalı olsa dönüyor. Kolay gelsin.
0
Yukarıda kadir in söylemiş olduğu işlemleri denediniz mi? Ayarlar-uygulamalar-uygulamalrı yönet içerisinden veriyi sil ve ön belleği temizle dedikten sonra tekrar dener misin?
0
Merhaba note 3 Neo kullanıyorum. fotoğrafı dik çekince yan, yan çekince dik kaydediyor. Yukarıda ki işlemleri yaptım İmage teste basınca düz çıkıyor fotoğraf ve kalibrasyon et diye bir seçenek bulamadım. yardimci olursaniz sevinirim.
0
Merhaba merve  kamera içerisindeki ayarlar seçeneğinden "ters dönmüş olarak kaydedin" seçeneğini kapalı durumda mı kontrol ettin mi? Kamera ile ilgili yardımcı programlar telefonda yüklü mü? Bu uygulamalar yüklü ise hepsini kaldırıp telefonu restart edip  tekrar kontrol et. Düzelme olmaz ise servise vermeni öneririm.

Teşekkürler.
0
Seçenek kapalı durumda kontrol ettim. Telefon daha yeni 4 aylık yardimci programlar yüklüdur diye umut ediyorum. Çok ilgi alanıma da girmiyor açıkçası kalibrasyon özelliğini bir türlü bulamadım sorun ne onu hiç anlamadım cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Arkadaşlarından yardım iste!

Soru Sor


3,756 soru

4,189 cevap

1,783 yorum

3,184 kullanıcı