Turkcell Vınn hatası Kapsama yok ağ bağlanma başarısız lütfen daha sonra tekrar deneyin veya ağ ayarları sayfasından ağları arayın

Açık 1 cevap 2857 görüntülenme altında paylaşıldı Turkcell

Turkcell Vınn hatası Kapsama yok ağ bağlanma başarısız lütfen daha sonra tekrar deneyin veya ağ ayarları sayfasından ağları arayın hatasını veriyor. Çözümü nedir nasıl düzeltirim?

1 cevap

0
Sorun vınn modeminizin imei numarasının iletişime kapatılmasından kaynaklanıyor. Genelde imei dolandırılıcılığı yapanlar kaçak yollarla getirdikleri telefonlara rastgele imei numarası tanımlaması yapıyorlar. Bu durumda BTK tespit edilen klonlu her iki cihazıda iletişime kapatıyor. VINN modeminizde şebeke problemi yoksa bağlanmama nedeniniz budur. Kontrol etmek için; http://www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php linkinden doğrulama yapabilirsiniz. Eğer Vınn modeminiz bu sebepten dolayı kapatıldıysa faturası ile beraber cihazınızın ithalatçısına sorunu bildirmeniz gerekiyor. Cihazınızı satın aldığınız yer bu konu ile ilgili size yardımcı olacaktır. Önemli kritik cihazınızı hangi gsm numarasını kullanarak internet bağlantısı gerçekleştiriyorsanız o telefon numarasını dilekçeniz ile beraber doğru iletmeniz. Çünkü modeminiz sadece o hat ile çalışacak şekilde iletişime açılacaktır.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Arkadaşlarından yardım iste!

Soru Sor


3,753 soru

4,189 cevap

1,782 yorum

3,107 kullanıcı