samsung galaxy s3 telefonum tamamen şarj oluyor.sonra ayarlardan pil kısmına bakıyorum pil boşaltılıyor yazıyor.

Açık 1 cevap 1184 görüntülenme altında paylaşıldı Samsung Tizen

samsung galaxy s3 telefonumu tamamen şarj ediyorum.fakat daha sonra ayarlar kısmından pile baktığımda pil boşaltılıyor yazıyor. ne yapmalıyım?

1 cevap

0

MERHABA

Öncelikle dikkat etmeniz husular vardır; Bataryanız da şişme sorunu varmı mı? Kullandığınız sarj cihazı gereken mAh'i sağlıyor mu?

BATARYANIN ŞİŞME DURUMU: Bataryalar genellikle sarj esnasından kullanılan cihazın aynı anda hem dolum hemde kullanımdan kaynaklanak batarya boşaltım sebebiyle şişme meydana gelmiştir mutlaka cihazlarımız sarj esnasındayken oyun gibi veya internet üzerinden video izleme bu tur uygulama kullanımları aşırı ısınmaya da sebebiyettir. Aşırı ısınma  bataryanın ömrünün çok kısa sürede bitmesi anlamına gelmektedir.

mAh DEĞERİNİN ÖNEMİ: mAh (miliAmper per hour)degeri, pilin 1 saat boyunca bosaltabilecegi amper degerini gosterir. Ornek olarak 1000 mAh degeri olan bir pile 1000 mA lik bir alet baglarsak bu pil bu aleti 1 saat boyuca calistirabilir ve sonra bosalir. Telefonlarda ise bu olay farklıdır cihaz la beraber aktif olarak çalışan (wi-fi,bluetooth,3g,mobil veri) ve etkin uygulamalar (facebook-twitter-mail-game-müzik) sonucunda tüketim hızlanır. Sarj cihazınızın ve telefon mAh değeri mutlaka eş değer olmalı.

Cihazınızı fabrikasyon ayarlarına yedek aldıktan sonra çevire bilirisiniz. Sorunuzun yazılımsal olmadığını tespit ettiyseniz donanımsal olabilir. Donanımsal da değilse teknik destek almanızı tavsiye ederiz

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Arkadaşlarından yardım iste!

Soru Sor


3,753 soru

4,189 cevap

1,782 yorum

3,107 kullanıcı