HUAWEI ASCEND Y 200 hafıza sorunum var. Yer yok uyarısı veriyor.

Çözüldü 3 cevap 5299 görüntülenme altında paylaşıldı Huawei Android

Telefonda kısa zamanda yer az diye mesaj vermekte. mutlaka içinde program silmek serekiyor. ek yukleme yapmak boylece imkansız. zaten telefon aldığımda uzerinde olan progremlar kurulduğunda 140 MB yer kaplıyor tamamı da 160MB  guncelleme sonunda mutlaka yer az uyarısı vermekte. Şimdi sorum  Uzerinde gelen yuklu programları hafıza kartına tasıyamıyorum bunu nasıl yaparım? suan telefondan inanılmaz mutsuzum.. aldığıma bin pişmanım. Bu konuda Turkcell  yardım etmiyor işi yokuşa suruyor. Çünkü telefonu Turkcell kampanyasından aldım ve KVK garantili guya... Hiç ulasamadım 2 gun sırf aradım ama boş hiçbir yere ulasamadım.

3 Cevaplar

1

Merhaba;

Cihazınızı güncellemek için önce fabrika sıfırlaması yapın ardından güncelleme işlemini başlatabilirsiniz.

Giriş serisi android cihazlar bir kaç uygulama kullanmak için dizayn edilmiştir. Bu sebepten dolayı çok fazla verim alamazsınız. Ancak root işlemi denilen süreçle dahili yazılımlar silinebilir ya da hafıza kartına taşınabilir şekilde cihazı ensek hale getirmeniz mümkün. Root konusunda teknosoru.com ekibi olarak destek sağlayamamaktayız ancak farklı forum ve bloglarda konu ile ilgili bilgi bulabilirsiniz.

Şu linkten konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz:

 

0
bu işlem yasalmıdır? ne anlama gelir root yapmak? neden bunu baştan yapılmıyor anlamak da zorluk cekiyorum
0
telin uygulamaları yönet kısmına girip  üstte sağdan 2nci sdcard kısmına baz.orada sonradan yüklediğin kendi programlarının isminin yanındaki kutucuklardan işaretli olmayanlarınkini işaretle.bekleyyince telin hafızasından sdcard hafızasına aktaracak.böylece telin ana hafızası boşalacak.internetten yüklediğin programlar otomatikman ana hafızaya yüklendiği için şişmiş hafızan.onları bu şekkilde sdcardına aktart..

 

ayrıca clean master isimli uygulamayı indir.onuınla da internete girdiğin zamanlar telde kalan gereksiz şeyleri sildirt.

söylediğim şeyleri yapman kolay ve normalde sorun çıkmaz.yine de amatör olduğun için sorumlluluk senin.

telefon fiyatına göre çok iyi  su gibi çalışıyor bende.tabiiki temiz bilinçli kullanmak bakım progrmları kurmak  ama gereksiz şeylerle doldurmamak,lazım.yoksa s4 de eline alsan bir ay sonra şişer  sorun yaşarsın rahat kullanamazsın

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Arkadaşlarından yardım iste!

Soru Sor


3,753 soru

4,189 cevap

1,782 yorum

3,107 kullanıcı