merhaba, sony xperia ion kullanıcısıyım. kullandığım cihaz ile ilgili 3 soru sormak istiyorum.

Açık 2 cevap 629 görüntülenme altında paylaşıldı Sony Android

1) telefonu yaklaşık 8 aydır kullanıyorum. aynı telefonun kullanan arkadaşlarıma sürekli androin güncellemeleri geliyor ancak telefonu aldığımdan beri bana sadece 1 tane güncelleme geldi. yani ben 3 tane güncelleme gerideyim. güncelleme gelmesi için ne yapabilirim?

2) telefonumun şarjı diğer android cihazlara göre çok hızlı bitiyor. bu sorun bazen düzeliyor. yani bir bakıyorum şarj sorunu düzeldi sabahtan akşama kadar gidiyor ama çoğu zaman sabah şarjdan çıkarınca öğleni bile zor görüyor.

3) telefon çok fazla ısınıyor. örneğin 45-50 dk elimde kalsın (oyun,müzik,mesajlaşma) hemen ısınıyor ve en az 15-20 dk soğuması için beklemek zorunda kalıyorum.

bu sorunlarım için ne yapmam gerekiyor acaba? vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.

2 Cevaplar

0
Öncelikle ısınan sorunu işlemciyle ilgili değiştiremezsin işlemcini uretımı az olmalı yani 40 nanometre olabilir seninki o yüzden ısınıyordur.mesela 28 veya 22 nanometre bir işlemci o kadar ısınmaz
0
1- Ayalar - hakkında adımından hangi versiyona sahip olduğunu kontrol edebilirsin. Cihazının için resmi son güncellemenin hangi sürümle yayınlandığına bakıp cihazını sürümünü kontrol et arada fark varsa farklı güncelleme önerilerimiz olacaktır.

2- Cihazının orjinal şarj aleti ile doldurduğuna emin ol. Bataryanı çıkarıp bir gün kadar dinlendirmek sorununa çözüm getirebilir batarytanı bir gün süre ile dinlendirip dene sorun devam ederse servise göndermeni tavsiye ederim.

3-Yoğun kullanımda ısınması çok normal ısınma dediğin elini tutamayacağın kadar bir sıcaklık olduğunu düşünmüyorum. İstediğin kadar kullan soğumasını beklemene gerek yok.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Arkadaşlarından yardım iste!

Soru Sor


3,753 soru

4,189 cevap

1,782 yorum

3,116 kullanıcı