Bilgisayarda Oyun Açınca Bilgisayar Kapanıyor Nedeni ne olabilir ?

Açık 2 cevap 2761 görüntülenme altında paylaşıldı Teknik Yardım

Bilgisayarda internette takılınca kapanmıyor faceye falan giriyorum youtubede müzik dinliyorum kapanmıyor ama bilgisayarda oyun açınca en fazla 30 dk sonra bilgisayar kapanıyor yardımcı olabilirmisiniz ?

2 Cevaplar

1
Merhaba aynı sorun bendede vardı kasada internette gezsem bilgisayar oyun falan açınca tık diye kapanıyor du çözümü şu ekran kartını ve işlemcinin ve kasadaki fanlarını değiştir fan yetmediği için işlemci yanmamak için kendini kapatıyor fanı değiştir düzelir
1
Eğer girebiliyorsanız BIOS menüye girin ve sıcaklık değerlerinden ekran kartının sıcaklık durumunu kontrol edin. Orada ekran kartının maksimum sıcaklık değeri vardır. Onu 85 dereceye getirin.

İkincisi ekran kartına gelen enerji değerleri çok önemli. eğer kullandığın powersuply 'in enerji değerleri düşük ise ve gerekli gücü veremiyorsa sistem aşırı ısınmadan yada güç yetersizliğinden kendini kapatır. Bu durumda kullandığın ekran kartının modeli ve pwersuply' in güç değerlerini kontrol etmelisin. Eğer ekran kartına 6 Pin giriş varsa mutlaka paylaşımda olmayan bir kablodan enerji vermelisin.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Arkadaşlarından yardım iste!

Soru Sor


3,753 soru

4,189 cevap

1,782 yorum

3,107 kullanıcı