ABD'den contract-free alınan Iphone 6'nın Türkiye'de kullanımı için ne yapılmalıdır?

Açık 4 cevap 995 görüntülenme altında paylaşıldı Apple iPhone

Merhaba,

ABD'den T-mobile veya varizon'dan Iphone 6 alacağım. Türkiye'de kullanabilmem için contract-free'mi almam gerekiyor? Bu şekilde aldığım telefonum simlock oluyor mu? Yoksa sadece harc yatırıp Türkiye'deki operatörün sim-cartı ile kullanabiliyor muyum? Özetle; Iphone 6 yı kontratsız şekilde alıp Türkiye'de kullanmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim?.

Teşekkürler.

4 Cevaplar

0
Sim Free olanını almalısın. Türkiye'de yapacağın kayıt sim kilidini aktifleştirmez sadece cihazın imei numarasına konuşma izni verir.
0
Cevabınız için teşekkürler,

Ancak cevabınız ile "http://sorucevap.iphoneturkey.com/tag/contact-free" web sitesinde aynı konuya ilişkin verilen cevaplar farklılık göstermektedir. Zira bu web sitesinde contract-free cihazlar Türkiye'de kaydedildiğinde sorunsuz çalışıyor denilmekte. Konuyu netleştirirseniz sevinirim.
0
Merhaba,

Cevabınızdan sonra "http://store.apple.com/us/question/answers/iphone/is-iphone-6-for-T mobile-unlocked/QU2A7TAHD7HYCJPD9" adresindekileri okudum. Burada T-mobile contact-free cihzlar unlocked deniliyor ve herkesin diğer simcardları çalışmış gözükuyor. Eğer kutu içinden çıkan t-mobile takılacak olursa o zaman 60 gun başka card takılmıyormuş. 60. gun T mobile'a gıdp şunu unlocked edin deniliyormuş. Ama t-mobıle simcardı takılmazsa da sorunsuz diğer simcardlar kullanılabılıyormuş. O zaman contract-free ıphone 6 içinden çıkan tmobile sim-card hiç takılmaz ise sım-free gibi çalışıyor, değil mi?
0
Bu konuda net bilgi paylaştığımız şekildedir. Unlock yapma konusu olayın başka bir boyutudur. Bazı cihazlar unlock belli ücret karşılığında yapılabilirken, bazı cihazlarda da cihazın satıcısı ile yazışarak açılması sağlanabilir. Ancak Türkiye'de satılmayan bir süreç için net bilgi paylaşarak sizi yanlış yönlendirmek istemem zira ürünü satın aldıktan sonra karşılacağınız sorunun muhattabı olmam gibi bir durum söz konusu. Deneyimlemediğim bir konu olduğu için risk alamam :) Size tavsiyem simlock olmayan modelini tedarik edin hiç problem yaşamayın.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Arkadaşlarından yardım iste!

Soru Sor


3,760 soru

4,189 cevap

1,785 yorum

3,213 kullanıcı