Dijital fotoğraf makinası alırken nelere dikkat etmeliyim?

Açık 1 cevap 518 görüntülenme altında paylaşıldı Dijital Fotoğrafçılık

Dijital fotoğraf makinası almak istiyorum nelere dikkat etmeliyim? Fotoğrafçılık kursuna gideceğim.

1 cevap

0
Dijital fotoğraf makinası makina piyasası makina çeşitliliğinden ötürü haddinden fazla fikir karışıklığına sebeb vermektedir.

Öncelikle konuya şu bilgi ile girmemiz gereklidir.Dijital fotoğraf makinası olarak kabaca 2 tür makina mevcuttur.

Kompakt ve DSLR makina.

Kompakt adındanda anlaşılacağı gibi tek parça olan,lensi makinanın gövdesine bağlı bulunan daha hafif daha ergonomik olan makinalardır .Daha anlaşılır ve basit özelliklere sahip taşınması kolay ve nispeten daha ucuzdurlar.

DSLR makinalar ise (Digital Single Lens Reflex) daha geniş ve ağır,lensi gövdesinden ayrılabilen kompaktlara göre daha detaylı makinalardır.DSLR makinalar profesyonel görünüşe sahip oldukları gibi taşıma zorluğu olan makinalardır.

En güzel ve en basit tavsiye ilk olarak piyasada yoğun olarak bulunan DSLR makinalara hemen aldanmayıp fotoğrafın yapısı hakkında bilgi sahibi olmaktır.Edinilen bilgiye göre makina tercih edilebilir.Tarza göre kompakt makina da ihtiyaç karşılayabilir.

Kursa gidilecek ise önerimiz DSLR amatör kategori tercih edilmeli ve amatörlük süresince konuya hakimiyet sağlanıp ihtiyaç olur ise ileri seviye makina ile yola devam edilmelidir.

Şu kesinlikle atlanmamalıdır ki pahalı tercih edilen makia kişiye profesyonellik sağlamaz.Profesyonellik bilgiden geçer.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Arkadaşlarından yardım iste!

Soru Sor


3,762 soru

4,189 cevap

1,785 yorum

3,250 kullanıcı

...