Turkcell maxi plus 5 t9 sözlüğü nasıl kapatırım? Otomatik tahmin etmesini istemiyorum.

Açık 2 cevap 18425 görüntülenme altında paylaşıldı Turkcell Android

Mesaj Yazarken ve Rehberde arama yapılıdığında sözlük çıkıyor ve normal şekilde yazıma geri döndürümiyorum hem telefon klavyesinde de hemde normal klavyede sözlükten çıkarmıyorum.

2 Cevaplar

0
Ana ekrandan;

Ayarlar / Dil ve Giriş / KLAVYE VE GİRİŞ YÖNTEMLERİNİ YAPILANDIR seçeneğinin altında bulunan “Varsayılan” seçeneğini seçin.

Klavye giriş yönteminiz hangisiyse Android klavyesi ya da Touchpal, hangisini kullanıyorsanız onu seçin. Akıllı giriş seçeneğini seçin ve bu seçeneğin içinde bulunan Gelişmiş Tahmin özelliğini kapatmak için yanında bulunan kutucuktaki çentiği kaldırın. Kayıt edip çıktığınızda sorununuz düzelmiş olacak.,,

Eğer bu sorununuzu çözmediyse sms yazma ekranına gelin. Klavyede bulununa boşluk verme düğmesinin üzerinde abc yazdığını ve küçük bir açma kapama kaydırma çubuğu olduğunu göreceksiniz. Biraz zorlanarakta olsa o kaydırma çubuğunu bulunduğu konumun aksi istikametine çekin. Kelime tahmini kaydırma çubuğunu sağa sola çekerek açıp kapatabilirsiniz.

Biraz sabır ve dikkatle bunu becerebilirsiniz. Daha kolay yapmak için telefonu yan konuma getirip klavyenin büyümesini sağlayabilirsiniz.
0
arkadslar klavyedeki bosluk tusunu boydan boya surukleyin kaydirma cubugu oyle yerinden oynuyor.d.d

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Arkadaşlarından yardım iste!

Soru Sor


3,753 soru

4,189 cevap

1,782 yorum

3,107 kullanıcı