Bozulan HDD'den veri kurtarma

Öne Çıkar Açık 2 cevap 111 görüntülenme altında paylaşıldı Teknik Yardım

Evde bilgisayarıma Linux kuruyordum ve kazara USB'de takılı HDD'yi biçimlendirmiş olduğunu gördüm. Bütün verilerim silindi. Acronis recovery manager, hiren boot cd, denemediğim birşey kalmadı. Son çare olarak profesyonel destek almaya karar verdim. Çünkü içinde hem birbirinden kıymetli işler hemde hatıralarım doluydu. Bir kaç telefon görüşmesi yaptım ve internetteki referanslarına bakıp Radian LAB isimli firmaya gittim. Olurda başına böyle birşey gelen olurda destek isterse diye buraya yazıyorum.

http://www.rdnlab.com/ firmanın sahibi Firudun Bey eğitimini Rusya'da Bilgisayar ve Elektronik mühendisi olarak tamamlamış gerçekten işinin uzmanı biri. Konuyu ilettim iş yerine davet etti beni, gittim. 1983'den beri veri kurtarma işinde faliyet gösteriyormuş. Benim disk'de hem badsectorler oluşmuş hemde içeriğindeki veriler silinmişti

Dükkan, dükkandan ziyade bir labaratuar olduğunu söyleyebilirim. Öyle recuva'yı yükle oradan verileri geri çağır gibi birşey yok. Bildiğiniz bu iş için özel bir donanım ve bilgisayar var. Özel donanım harddisk'e ne olursa olsun içerisindeki veriyi bir şekilde alabilmeyi sağlıyor tabi harddiskin durumu ödeyeceğiniz fiyatı değiştiriyor. Ben hangi fiyata yaptırdığımın bilgisini burada paylaşmayacağım ama sonuç olarak verilerimi kurtardı. 

Eğer olurda sizin başınıza böyle birşey gelirse tavsiye ederim.               

 Firudun Bey - 0212 217 86 83 - www.rdnlab.com

 

2 Cevaplar

0
Geçmiş olsun.
0
aynen kardeş geçmiş olsun Allaha şükür kurtarmışsınız. Verilmiş sadakanız varmış.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Arkadaşlarından yardım iste!

Soru Sor


3,753 soru

4,189 cevap

1,782 yorum

3,107 kullanıcı