Ücretsiz, Ödüllü ve En İyi Yabancı Dil Öğrenme Programları! Cep Telefonu İle Yabancı Dil Öğreniyoruz!

yesno2(1)

Bu yazımızda yabancı dil öğrenme uygulamaları içerisinde ön plana çıkan ve ödüllü üç uygulamadan bahsedeceğiz. İş, okul ve özel hayatınızın yoğunluğundan kursa gitmeye zaman bulamıyorsanız veya özel dersler çok pahalı diyorsanız. Bir de üzerine sıkıcı olmasın istiyorsanız. İşte size oyun oynar gibi sıkılmadan yabancı dil öğrenmenizi sağlayacak uygulamalar. Üstelik ücretsiz!

İlk uygulamamız Duolingo

Duolingo_banner

Google Play tarafından “İyilerin en iyisi” seçilen Duolingo birden fazla dil öğrenme imkanı veriyor. Android işletim sistemli ya da iPhone, iPad ve iPod Tuouch cihazlarından herhangi birine sahipseniz İOS 6.0 ve üzeri kullanıyorsanız uygulamayı rahatlıkla indirebilirsiniz. Ücret ve reklam yok üstelik. Oyun oynama mantığı ile yabancı dil öğrenebiliyorsunuz. Bu uygulamayı diğerlerinden ayıran en önemli özellik arkadaşlarınızı ekleyebiliyorsunuz ve her aşamayı bitirdikçe puan topluyorsunuz. Aynı şekilde arkadaşlarınız da puanlar toplayıp bir nevi kendi aranızda yarışabiliyorsunuz. İngilizce okuma, dinleme ve konuşma açısından eğlenceli, faydalı ve ücretsiz!

Duolingo uygulamasını itunes üzerinden indirmek için tıklayınız!

Duolingo uygulamasını Google Play üzerinden indirmek için tıklayınız!

İkinci uygulamamız ise Rosetta Stone;

Rosetta

Android işletim sistemli ya da iPhone, iPad ve iPod Tuouch cihazlarından herhangi birine sahipseniz İOS 6.0 ve üzeri kullanıyorsanız uygulamayı rahatlıkla indirebilirsiniz. Bu uygulamada da etaplar şeklinde ilerlemektedir. Her etapta okuma, dinleme ve konuşmadan puanlar alarak ilerleyebiliyorsunuz. En az 40 dakikalık çalışmalar yapmanız önerilmektedir. Doğru telaffuz için rosetta en iyi uygulama denilebilir. Bu uygulama da yolda, otobüste veya boş zamanlarınızda sıkılmadan ingilizce egzersiz yapabileceğiniz güzel bir uygulama. Oluşturduğunuz hesap ile birden fazla cihazınızda çalıştırabilir ve kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Rosetta Stone uygulamasını itunes üzerinden indirmek için burayı tıklayınız!

Rosetta Stone uygulamasını Google Play üzerinden indirmek için burayı tıklayınız!

Üçüncü ve son uygulamamız Busuu; 

busuu_1

Türkçe dahil tam 11 dil öğrenme imkanı sağlayan Busuu; Yeni başlayanlar için ücretsiz. Sonraki bölümler ise ücretli. Android işletim sistemli ya da iPhone, iPad ve iPod Tuouch cihazlarından herhangi birine sahipseniz İOS 6.0 ve üzeri kullanıyorsanız uygulamayı rahatlıkla indirebilirsiniz. Uygulama 3000’in üzerinde kelime, cümle ve ifade öğrenmenizi sağlamaktadır. Busuu size Dilbilgisi, diyalog, yazma ve gözden geçirme gibi seçenekler sunmaktadır. Bu alıştırmalar ile öğrendiğiniz dili pekiştirebilirsiniz.

Busuu uygulamasını itunes üzerinden indirmek için burayı tıklayınız!

Busuu uygulamasını Google Play üzerinden indirmek için burayı tıklayınız!

İngilizce için diğer öneriler: meetme, meetup gibi uygulamalar aracılığı ile ingilizce anadili olan insanlarla tanışabilirsiniz. Kelime ezberleme, grammar, tense ve sözlük gibi birçok uygulama android ve ios işletim sistemli cihazlarınıza indirebilirsiniz. İster smartphone ister tablet isterseniz bilgisayar kullanın hem ücretsiz hem de eğlenceli ingilizce öğrenme uygulamaları akıllı cihazlarınızın içinde sizi bekliyor.

See you again:)

6 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir