Telefonuma koruyucu kapak alırken nelere dikkat etmeliyim?

Açık 2 cevap 455 görüntülenme altında paylaşıldı Genel

Telefonuma koruyucu kapak alırken nelere dikkat etmeliyim?

2 Cevaplar

0
Öncelikle cihazına uyan orjinal ürün kullanmanı tavsiye ederim. Daha sonra dikkat etmen gereken en önemli konu flash özelliği olan cihazlarda kapağın tam oturmaması sebebiyle çekilen fotoğrafların fluu olma problemi yaşayabilirsin. bilgine...
0
Telefonlar ağız, kulak ve derimize temas eden ürünler. Bu ürünlerin hijyeni oldukça önemli. Kapaklarda hijyen konusunda bize yararlıda olabilir zararlıda bu yüzden dikkat edilecek hususlar şöyle;

1-Çok sert malzemeden yapılmış kılıflar kullanmayın. Hem telefonunuza takarken telefona fiziksel zarar verip çizebilir hemde sert maddeler titreşime karşı daha duyarlı olduğu için yankılanma problemi yapabilir. Yankılanma problemi sert kılıflarda sıkca yaşanan şikayettir. Konuştuğunuz ses kulağınıza geri gelir.

2-Aşağıya doğru sarkan açılır kapaklı kılıflar . Aşağıya doğru sarkan kapaklar konuşma esnasında sizi rahatsız edecek ve üzerinde bakteri biriktirmeye meyilli olan bu kılıflar yüzünden yüzünüzde gözünüzde yaralar bile çıkabilir. Hijyene önem veriyosanız bu tarz kılıflardan sakının.  

3-Aşırı yumuşak silikon kapaklar yağ ve kir biriktirmeye meyilli oluyorlar sık sık temizlemek gerekiyor.

4-Gözenekleri bulunana kılıflar toz ve kir biriktirmeye meyilli başka kılıf türleridir bunlarda hijyen açısından sağlıklı olmazlar.

Tercih edeceğiniz kapaklar;

1-Orta sertlikle olmalı

2-Çok fazla kir barındırmayacak şekilde dizayn edilmeli

3-Tek parça olanları makbüldür. Ancak sağa ya da sola doğru açılan modellerde tercih edilebilir.

4-Kaymaz yüzeye sahip olanlar telefonu elinizden düşürme riskini azaltır.

5-Sürgülü deri kılıf tercih edecekseniz telefonu sıkı sıkı sardığına emin olun bu kılıfların içinde telefonlar kayıp düşebiliyor.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Arkadaşlarından yardım iste!

Soru Sor


3,756 soru

4,189 cevap

1,783 yorum

3,185 kullanıcı