Samsung Android kategorisinde tarafından
tarafından yeniden kategorilendirildi
samsung galaxy gt ı8150 markalı telefon kullanıyorum ama iki gündür fotoğraf çektikten sonra fotoğrafı ters çevirerek kaydediyor. ayarlarım tamam. herhangi bir ayar hatası yok. hatta fabrika ayarlarını da geri yükleyerek tekrar denedim ve yine aynı şy oluyor...

17 Cevaplar

Albay tarafından
Merhaba sorun hareket sensörünün kalibrasyonu ile alakalı. Düzeltmek için aşağıdaki adımları izleyin.

Arama ekranında *#0*# yazın karşınıza çıkan ekranda sensör tuşuna basın ve IMAGETEST i çalıştırın.

Telefonu düz tuttuğunuzda resim olması gerektğinden farklı mı gösteriyor? Eğer farklılık varsa geri ekranı ile bu ekrandan çıkış sağlayın aşağıdaki adımları uygulayın.

Ayarlar > Hareket >  Hassaslık Ayarları >  Jiroskop kalibrasyonu.

Telefonu düz  bir yere koyun yerin düz olduğundan emin olun. Mümkünse telefonu koyduğunuz yerin düzgün olduğunu bir su terazisi kullanarak test edin.  ve kalibre et düğmesine basın. Sorununuz çözülmüş olacaktır.

 

Yukarıdaki Jiroskop kalibrasyon ayarı telefon modelinize göre farklılık gösterebilir. Eğer hareket diye bir seçimin içinde yoksa ekran ayarları sekmesinin içinde bulunabilir.
25, Temmuz, 2015 Samsung Android kategorisinde emre tarafından soruldu ön kamera ters çekiyor
26, Aralık, 2015 Samsung Android kategorisinde deniz tarafından soruldu Ayarlar > Hareket > Hassaslık Ayarları > Jiroskop kalibrasyonu.
tarafından
ben galaxy ace s5830i kullanıyorum benim telefon fotoğraf çekince galeride fotolar yan dönüyor düzeltmek için ne yapabilirim
Albay tarafından
Ayarlar  - Ekran kısımına gir. Telefonu düz bir zemine koy ve kalibrasyon yap.
tarafından
Merhaba note 3 kullanıyorum fakat ön kamera çekip fotoğraf ters kaybediyor nasıl düzeltebilirim? Şimdilik kolay gelsin.
tarafından
merhaba kamera içerisindeki ayarlar seçeneğinden "ters dönmüş olarak kaydedin" seçeneğini kapalı duruma getirdikten sonra tekrar dener misiniz?
tarafından
Merhaba eslacin. Kamera ayarları daha önce yaptım. Fakat açık yapınca ters dönmüyor kapalı olsa dönüyor. Kolay gelsin.
tarafından
Yukarıda kadir in söylemiş olduğu işlemleri denediniz mi? Ayarlar-uygulamalar-uygulamalrı yönet içerisinden veriyi sil ve ön belleği temizle dedikten sonra tekrar dener misin?
tarafından
Merhaba note 3 Neo kullanıyorum. fotoğrafı dik çekince yan, yan çekince dik kaydediyor. Yukarıda ki işlemleri yaptım Ä°mage teste basınca düz çıkıyor fotoğraf ve kalibrasyon et diye bir seçenek bulamadım. yardimci olursaniz sevinirim.
tarafından
Merhaba merve  kamera içerisindeki ayarlar seçeneğinden "ters dönmüş olarak kaydedin" seçeneğini kapalı durumda mı kontrol ettin mi? Kamera ile ilgili yardımcı programlar telefonda yüklü mü? Bu uygulamalar yüklü ise hepsini kaldırıp telefonu restart edip  tekrar kontrol et. Düzelme olmaz ise servise vermeni öneririm.

Teşkkürler.
tarafından
Seçenek kapalı durumda kontrol ettim. Telefon daha yeni 4 aylık yardimci programlar yüklüdur diye umut ediyorum. çok ilgi alanıma da girmiyor açıkçası kalibrasyon özelliğini bir türlü bulamadım sorun ne onu hiç anlamadım cevap verdiğiniz için teşkkür ederim.
tarafından
ayarlar-cihaz-ekran- ekranı otomatik döndür seçeneği var o etkinse devre dışı yap aynısı bende de vardı düzelttim

ankara escort