Fikir Alma / Tavsiye kategorisinde Onbaşı tarafından
Manyetik Tabla Tamiri ile ilgili bilgi almak istiyorum

12 Cevaplar

çavuş tarafından

Frezeleme ve taşlama işlemlerinde olmazsa olmaz ürün olan manyetik tablalar, iş parçası işlemek için kullanılır. Olası akım ve güç kesintilerinde işin aksamasının önüne geçebilmek için manyetik tablalar kurtarıcıdır. Açık pozisyonlarda güç kesilse bile manyetik özellik uzun süre çalışmaya devam ederek işin sürdürülebilirliğini sağlar. Kalitesini teknoloji ile güçlendirmiş olan manyetik tablalar, parça işlemede esnek bir yapıya sahiptir. Manyetik tabla ile işlenmiş olan parçalar, mengene ile işlenen parçalardan daha güvenli ve kalitelidir. Parçanın milimetrik bir şekilde işlenmesine olanak sağlar.

Elektromanyetik Tabla

Kare bir kutba sahip olan elektromanyetik tabla, üstün bir teknolojiye sahiptir. Bu teknoloji sayesinde en küçük boyuta sahip olan parçalar bile neredeyse hatasız bir şekilde yerleştirilir. Esnek yükseltme özelliği ile mengene ile parça oturtma işlemlerinde oluşabilecek parçaların çarpma durumunun da önüne geçilerek çarpılmayı engelleyebilirsiniz. Genel olarak manyetik tablaların özelliği sarma bir sarıma sahip olmasıdır. Fakat elektromanyetik tablalarda sarımlar, manyetik tablalarda olduğu gibi sarma değildir. Elektromanyetik tablalarda sarımlar modüler bir yapıya bağlı olarak yapılır.

image

Schunk Manyetik Tabla

Elektromanyetik tabla ile birbirine çok benzer bir yapıya sahip olan schunk manyetik tabla, kutupsal dizilimleri bakımından diğerlerinden farklılık gösterir. Satranç tahtasına benzeyen yapısı sayesinde diğer tablalardan farklılaşan özelliği ile önemli bir hasar engelleyici konumdadır. Delik delme operasyonlarında oluşabilecek manyetik tabla delinmesi veyahut zarar görmesi durumunda, diğer tablalarda olduğu gibi bütün manyetik tablalar değil, sadece hasarın bulunduğu kutupta ki bölgede zarar oluşmaktadır.

Böylelikle bütün tablayı değiştirmek yerine sadece zarar görmüş kutbu değiştirmek yeterli olur. Fakat bilinmesi gerekilen en önemli nokta şudur ki satranç tahtasına benzeyen bir yapısı olan her tabla, kutupsal manyetik tabla değildir. Bu sebeple bütün tablaların kendilerine has özellikleri vardır.

Manyetik Tablaların Farkları ve Benzerlikleri

Manyetik tabla türlerinin her birinin birbirlerinden ayrılan ve fark yaratan özellikleri mevcuttur. Bu özellikler kullanım alanları bakımından incelendiğinde uzmanlık alanlarına göre farklı alanlarda kullanıldığı görülmektedir. Bu sebeple her birinin fark ve benzerlikleri, avantajları vardır.

image

Bu farklar ve avantajlar şöyle sıralanabilir;

Elektromanyetik tablalarda sarımlar kutupsaldır. Modüler bir yapı vardır. Satranç tahtasını andıran bir yüzeysel yapıya sahiptir. Diğer tablalarda bu durum söz konusu değildir.

Manyetik ayna kullanımlarında dayanıklılığın uzun ömürlü olması için manyetik tablalarda çelik bir taban kullanılır.

Manyetik tablaların uzun ömürlü olabilmesi için en önemli madde reçinelerdir. Elektromanyetik tablalarda reçine uygulaması sonucu sıvı makine içine kaçabilmektedir. Schunk manyetik tablalarda ise reçine uygulaması havasız ortamda oluşturulduğu için makine içerisine sıvı kaçması önlenir.

Manyetik tablaların kullanım alanları farklı olsa da uzun ömürlü bir kullanım için gerekli şartları schunk manyetik tablalar oluşturur.
Yukarıda oluşturulan karşılaştırmada da görüldüğü üzere tablaların kullanım alanları farklılık göstermektedir.

Manyetik Tabla Tamiri ile Bütçe Tasarrufu

Elektromanyetik tablalarda oluşan en büyük zorluk, parça yerleştirme sırasında oluşabilecek hasar bütün tablanın değişmesine sebep olmaktadır. Manyetik tabla tamiri sırasında oluşan en büyük zorluk bütün tablanın değişmek zorunda olmasıdır. Her ne kadar mengene ile parça yerleştirme işleminden daha güçlü bir teknolojiye sahip olsa da zarar görme esnasında verilen zarar da büyüktür. Schunk manyetik tabla ise satranç tahtasına benzeyen yapısı ile aldığı zarar sonucunda sadece zarar gören kutbun değişmesi ile hem maddi hem de zamansal anlamda tasarruf sağlamaktadır.

 

 

tarafından
https://buystromectolon.com/ - ivermectin for chickens
tarafından
tarafından
tarafından
tarafından
tarafından
500mg Amoxicillin Times Day
tarafından
tarafından
Replacement For Zoloft
tarafından
Paroxetine Order

ankara escort